X

انواع گواهینامه ها و SSL

استفاده از SSL در دامنه ی تان سبب ایجاد اعتماد کاربران به وب سایت شما می شود. جهت افزایش امنیت در سایت ها می توان ssl رافعال نمود. داده های وارد شده در وب سایت به کمک SSL رمزنگاری می شود. آیکن قفل به رنگ سبز کنار آدرس قرار می گیرد و عملیات ریدایرکت http به https تغییر می کند.

انواع گواهی‌های SSL

گواهی SSL یا secure sockets layer یک پروتکل امنیتی به حساب می‌آید که تمامی اطلاعات را رمزنگاری می‌کند.

گواهی SSL با هدف حفظ حریم شخصی، احراز هویت و یکپارچگی داده ها در ارتباطات با اینترنت ارائه می دهد.

وب‌سایت‌ها با پیاده‌سازی این گواهینامه آدرس URL خود را از HTTP به HTTPS (Hyper text transfer protocol secure) تبدیل می‌کند.

  • گواهی SSL رایگان (Free SSL)

گواهی SSL رایگان برای  اعتبار سنجی دامنه استفاده می شود. این گواهی برای یک دوره سه ماهه به صورت رایگان ارائه می شود.

استفاده از این گواهی نامه نیازی به تکمیل اطلاعات ندارد. پس از اتمام این دوره مجددا باید اقدام به صدور و نصب گواهی کنید.

  • گواهی SSL استاندارد (DV SSL) Domain Validated

این نوه از SSL بر اساس ثبت دامنه ارائه می شود و هیچ گونه ارتباطی به ثبت شرکت، سایت بهنام مالک ندارد.این نوع از گواهینامه اعتبار پایین دارد برای فعال کردن آن فقط DNS سایت را به شرکت صادر کننده گواهی معرفی کنید و پس از بررسی تنها دامنه مورد اعتبارسنجی قرار می‌گیرد. این گواهینامه برای یک دوره یکساله ارائه می شود.

  • گواهی SSL سازمانی (OV SSL) Organization Validated

برای استفاده از این نوع گواهینامه لازم است شرکت مالک دامنه، اطلاعات شرکت ثبتی خود را بارگذاری و ارائه دهد. صدور این گواهینامه مستلزم ارسال و تائید مدارک شرکتی می باشد . این نوع از گواهینامه ها از اعتبار بالایی بهرمند است.

  • گواهی SSL پیشرفته (EV SSL) Extended Validation

گواهینامه پیشرفته ” Extended Validation ” معتبر ترین نوع گواهی امنیتی SSL می باشد که علاوه بر اعتبار سنجی دامنه و شرکت متقاضی، اعتمادی دوچندان را برای کاربران بوجود می آورد. بازدیدکنندگان وبسایتی که از ” EV SSL ” استفاده می کنند در نوار آدرس، نام کامل شرکت مربوطه را در کنار قفل سبز رنگ مشاهده خواهند کرد. این نوع از گواهینامه معتبرین نوع گواهی نامه است.

مراحل احراز هویت آن کمی سخت است. با فعال کردن این گواهی یک نوار سبز رنگ در مرورگر کاربران نمایش داده می‌شود که نام رسمی شما را کنار قفل می‌توانند مشاهده کنند.

نظر شما در این‌باره چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.